Księga zaginionych opowieści” to pierwszy tom historii Śródziemia autorstwa J.R.R. Tolkiena

“Księga zaginionych opowieści Historia Śródziemia Tom 1” to pierwszy tom historii Śródziemia autorstwa J.R.R. Tolkiena, który został wydany pośmiertnie przez jego syna Christophera. Książka zawiera dziewięć utworów, które razem tworzą spójną całość. Są to m.in.: “Silmarillion”, “Niedokończona opowieść”, “Dzieci Húrina” oraz “Opowieść o Berenzie i Lúthien”. Wszystkie te utwory mają swoje miejsce w Śródziemiu i stanowią ważny element całej historii.

Recenzja

Księga zaginionych opowieści J.R.R. Tolkiena to książka, która zawiera w sobie wiele interesujących historii. Jest to idealna pozycja dla tych, którzy kochają przygodowe książki pełne niesamowitych stworzeń i miejsc. Księga zaginionych opowieści jest napisana bardzo dobrze i dostarcza czytelnikom wiele godzin dobrej rozrywki.

Streszczenie

Księga zaginionych opowieści J.R.R. Tolkiena to książka, która zawiera w sobie 12 niepublikowanych dotąd opowiadań autora.

Wśród tych opowiadań znajdują się m.in. “The Lost Tales of Middle-earth”, “The Children of Hurin” oraz “The Fall of Gondolin”.

Każde z tych opowiadań jest unikatowe i pełne niesamowitych wydarzeń, dzięki czemu cała książka stanowi prawdziwą ucztę dla czytelników.

Księga zaginionych opowieści J.R.R. Tolkiena to must-have dla każdego fanatyka twórczości tego wybitnego autora.

Księga zaginionych opowieści J.R.R. Tolkiena – opinie

“Księga zaginionych opowieści” J.R.R. Tolkiena to kontynuacja wydanej w 1937 roku “Hobbita”. Nowa książka składa się z dwóch części: “Opowieści o Silmarillionie” i “Niedokończonych opowieści”. Pierwsza część jest zbiorem mitów i legend o stworzeniu Śródziemia, druga natomiast zawiera historie, które nie zostały ujęte w “Władcę Pierścieni”. “Księga zaginionych opowieści” to niezwykła książka, która daje czytelnikom możliwość poznania Śródziemia od strony jego legend i mitów. Jest to także źródło inspiracji dla wielu twórców fantasy, którzy podzielili się swoimi opiniami na temat tej książki.

Opinie na temat “Księgi zaginionych opowieści” są bardzo różne. Jedni czytelnicy uważają ją za genialną, inni za nudną i przereklamowaną. Warto jednak przeczytać tę książkę, aby samemu się przekonać, jak bardzo jest ona wciągająca.